Na osmnáctý ročník Ekor cupu se na kralupském vršku Hostibejku sešlo 70 závodníků, které neodradil prodloužený víkend a přilákalo krásné počasí, hezká trať a příjmená atmosféra.

Start byl z důvodů demonstrace nějaké extrémní skupiny našich spoluobčanů posunut hned pod "rozřazovací kopec". Policie nám neumožnila pozastavení provozu na hlavní silnici ve chvíli startu - nemohla si dovolit postrádat ani jednoho příslušníka. Mnozí byli i při příjezdu do Kralup legitimováni - přes drobné komplikace se všichni dostavili na start. Jen Radka Žáka zastavil prasklý rám (naštěstí to zjistil před startem). Narozdíl od minulého roku jasný favorit na vítězství nebyl. Byla zde silná skupinka v čele s Davidem Jandou, Zdeňkem Stieberem, Kubou Strachem, Jirkou Bursou a se mnou (Vencou Šuserem).

Kuba a já jsme před startem řešili utíkající plášť, a že to nebudeme tak hnát :-) ihned po výstřelu, vyrazil kupředu David Janda, ale svoje tempo do prvního kopce přepálil a ještě před horizontem jsem si ho sjel. Navzdory mé domluvy s Kubou o pohodové jízdě, jsme nultým průjezdem před restaurací na Hostibejku projeli první - že bychom pospíchali, kvůli utíkajícímu plášti? Každopádně já jsem svou rychlost při prvním křížení s hostibejskými schody trochu přehnal a proletěl jsem se až do křoví. Zadní plášť dostal pěknou ránu a trošku se upustil.  Od té doby jsem se horko těžko držel prvních a při dalším průjezdu technickou pasáží s křížením schodů o dalším průběhu jejich souboje nevím. Další kolo mě dojel Jirka Bursa, s kterým jsem jel další dvě a před posledním kolem jsem mu radši v kopci ujel :-) Přeci jenom jsem musel mít nějakého fóra, kdybych musel dofukovat. naštěstí jsem nemusel a na jedné atmosféře tlaku dojel.

První místo vydřel nástupem v posledním kopci Jakub Strach před Zdeňkem Stieberem (1.v kat. M40+), v pohodě do cíle dojel David Janda, Václav Šuser a pro další flek si dospurtoval Martin Adam před Jirkou Bursou.

Muži:

1. Strach Jakub Ski Bike Centrum Radotin
2. Janda David Xterra Author Team
3. Šuser Václav Bike Team Kralupy-Eurobike Praha

Muži 40+:

1. Stieber Zdeněk Toyota Dolák
2. Bursa Jiří Bikesport 007
3. Pechar Bob Bike Point Roudnice


Ženy:

1. Nekolová Martina KT Tryskomyš
2. Štěpánová Petra AB Cycling
3. Pecharová Kateřina Bike Point Roudnice

Junioři:

1. Bendák Filip Toi Toi Cykloklub Slaný
2. Tvrz Lukáš Dexter BSK racing
3. Drinka Daniel  

Juniorky:

1. Pecharová Gabriela Bike Point Roudnice
2. Matoušková Hana EM Sport SlanýPo dojetí do cíle závodníci dostali občerstvení v restauraci Hostibejk a se zmrzlinou od Primy užívali krásného počasí na louce před restaurací s výhledem na Říp. Při čekání na vyhlášení a na tombolu si všichni sdělovali dojmy z trati, jaká úskalí je potkala, co se jim líbilo, co sjeli, co nevyjeli…

Myslím, že uznání patří všem, kteří dojeli a také divákům, kterých nebylo málo a podpora byla slyšet. Pořadatelé Bike Team Kralupy děkují  sponzorům za podporu a dále také  kamarádům z KT Tryskomyš a Bike Servisu Klecany za pomoc při organizaci a všem ostatním, kteří jakkoliv pomohli.

Děkujeme a těšíme se na další ročník!

Děkujeme partnerům závodu:

EKOR
Koloservice - Kralupy
www.hostibejk.cz
Restaurace Hostibejk
www.bernard.cz
Bernard
Lenka Slabá
Zlatnické práce
www.cyklosvec.cz
Cyklosvec
www.ecforum.net
Ec Forum
www.kr-stredocesky.cz
Středočeský kraj
www.saunaklubvefinske.cz
Sauna klub ve Finske

 

 

 Výsledky:

Výsledky Ekor 2012

 

Foto:

Mix

UAC - Průjezd cílem

Sjezd