Na sedmnáctý ročník Ekor cupu si pořadatelé připravili spoustu novinek. Nové  zázemí, místo startu, cíle a hlavně novou trať, která byla více technická a náročnější. Také předpověď počasí byla krásně baboletní a toto vše se projevilo na počtu závodníků, kterých přijela skoro stovka. Mezi největší favority patřili Michal Kohoutek, Petr Tatíček (oba Kellys Bikeranch team) a Václav Holub (Velosprt Valenta team). Mezi ženami byla velkou favoritkou Petra Kottová (Nissan Dolák), Michaela Picková (Sodafresh Cannondale team) a Šárka Vejvodová (Merida biking team).

Start byl na svatého Václava ve 13 hodin v Kralupech u Vltavy na začátku Dvořákovy stezky. Na závodníky hned po startu čekal dlouhý a prudký zaváděcí rozřazovací kopec k vodárně. Ten nejlépe zvládl Michal Kohoutek, pronásledovaný skupinou s Petrem Tatíčkem, Václavem Holubem, Zdeňkem Stiebrem (Nissan Dolák), Milanem Černým (Ski a bike centrum Radotín), Robertem Dobrým (Loko Rakovník), Daliborem Kopášem (Alpine Author team), Václavem Šuserem (Bike team Kralupy) a Vojtěchem Stránským (Czech MTBO team).

Po průjezdu kolem restaurace na Hostibejku, kde byl i cíl, následovala singletracková technická pasáž. Menší sjezdy střídaly výjezdy, záludné zatáčky, skoky, serpentiny, výjezd schodů atd. Zde ukázal znalost trati Václav Šuser z pořadatelského týmu a vypracoval si menší náskok, který ale v zahrádkách před lesem Lutovníkem zlikvidovala skupina pronásledovatelů v čele s Petrem Tatíčkem, který se hned vydal stíhat Michala Kohoutka. A úspěšně. Dostihl ho a  jeho tempo se navíc pořád stupňovalo, dostal se do vedení a jel si jednoznačně pro vítězství. Za ním jezdil Michal Kohoutek s pohodlným náskokem na třetího Václava Holuba. Ten měl ovšem velkou smůlu. Ve třetím kole přetrhl řetěz a boj o třetí místo se posunul mezi dvojici Zdeněk Stieber a Robert Dobrý. Mezi nimi se nerozhodlo ani v posledním čtvrtém kole a došlo na spurt, ve kterém si dojel pro bronz Zdeněk Stieber. Mezi ženami potvrdila roli favoritky Petra Kottová, druhá byla Šárka Vejvodová a i s pádem třetí Michaela Picková. Starší muže vyhrál Ivan Šípal ( Alltraining Lawi) a ženy ovládla dvojice z týmu  KT Tryskomyši Martina Nekolová před Stanislavou Havranovou.Juniory vyhrál Pavel Šedivý z Bike Teamu Kralupy a juniorky Tereza Balíková (Kellys Bikeranch team). Nejstarším účastníkem byl pan Vladimír Němec ročník 1942 ze Slaného.

Po dojetí do cíle závodníci dostali občerstvení v restauraci Hostibejk a se zmrzlinou od Primy užívali krásného počasí na louce. Při čekání na vyhlášení a na tombolu si všichni sdělovali dojmy z trati, jaká úskalí je potkala, co se jim líbilo, co sjeli, co nevyjeli…

Myslím, že uznání patří všem, kteří dojeli a také divákům, kterých nebylo málo a podpora byla slyšet. Pořadatelé Bike Team Kralupy děkují  sponzorům za podporu a dále také  kamarádům z KT Tryskomyš a Bike Servisu Klecany za pomoc při organizaci a všem ostatním, kteří jakkoliv pomohli.

Děkujeme a těšíme se na další ročník!

 

Děkujeme partnerům závodu:

EKOR
Koloservice - Kralupy
www.hostibejk.cz
Restaurace Hostibejk
www.bernard.cz
Bernard
Lenka Slabá
Zlatnické práce
www.cyklosvec.cz
Cyklosvec
www.ecforum.net
Ec Forum
www.kr-stredocesky.cz
Středočeský kraj
www.saunaklubvefinske.cz
Sauna klub ve Finske

 

 

 Výsledky:

Výsledky Ekor 2011

 

Foto:

U mochomurky, výskok

Hostibejské schody

Schody